Giedrius Notkus: ralio čempionato finalas pareikalaus ypatingo susikaupimo

Liko vos kelios dienos iki svarbiausios ralio kovos šiais metais – Lietuvos automobilių ralio čempionato finalo – „Rally Classic 2018“. Sportininkai aktyviai ruošia savo techniką ir atlieka paskutiniuosius namų darbus tam, kad pasikeitusi finalinių taškų skaičiavimo sistema nepakištų kojos turnyrinėje lentelėje. Vienas iš ryškiausių čempionato lyderių – Giedrius Notkus, kuris neabejoja, jog finale laukia įdomi kova, pareikalausianti ypatingo susikaupimo.

2018 m. Lietuvos automobilių ralio čempionatui artėjant prie atomazgos, LASF dalyviams pristatė naujovę, kuri gerokai pakoreguos taškus galutinėje turnyrinėje lentelėje. Sportininkams taškai bus skiriami ne tik už rezultatus atskiruose greičio ruožuose, tačiau ir už laimėtą paskutinį bei sudėtingiausią „Power Stage“ ruožą. Viso sezono metu sukaupti taškai bus dauginami iš 1,5 koeficiento, tad sportininkams kiekvienas taškas tampa ypač svarbus.

Vienas iš ryškiausių ralio čempionato lyderių, Giedrius Notkus, neabejoja, kad ši naujovė pareikalaus dar didesnio sportininkų susikaupimo ir pastangų.

„Manau, kad visa ralio čempionato finalo intriga persikels į paskutinį greičio ruožą „Power Stage“. Kiek girdėjau, tai bus pakankamai siauras ir ilgas, naktinis greičio ruožas. Panašu, kad laukia tikrai sudėtingas važiavimas, sudėliosiantis visus taškus. Žinoma, jeigu prieš tai nepasitaikys kažkokių nenumatytų technikos gedimų“, – teigia lenktynininkas.

Giedriaus Notkaus ir jo ilgamečio šturmano Daliaus Strižano ekipažas yra sukaupęs didžiulę patirtį ralio varžybose. Šie sportininkai kasmet nustebina savo gerbėjus puikiais rezultatais, dėl kurių įtemptai dirba.

„Prieš finalą turime keletą įprastų treniruočių. Planuojame pasitreniruoti ir naktį, nes šiais metais finale laukia net du naktiniai greičio ruožai, kuriuose tikrai bus ką veikti. Galbūt tik tai ir yra pasiruošimo finalui išskirtinumas. Automobilis, kaip ir visą laiką, prieš varžybas yra atidžiai patikrinamas ir ištestuojamas“, – pasakoja G. Notkus.

Paklaustas apie komandos išsikeltus tikslus, lenktynininkas teigia, kad jie – čempionatiniai. Ekipažas tikisi išlaikyti esamą lyderių poziciją ir nepralošti taškų.

„Dėsime visas pastangas tam, kad niekas mūsų neišstumtų iš pirmosios vietos. Žinoma, laimėti Druskininkų ralį būtų be galo smagu, tačiau blaiviai įvertinus situaciją tenka pripažinti, kad su „R5“ technika konkuruoti bus sunku, o ypač su tokiais patyrusiais lenktynininkais kaip Vaidotas Žala ar Benediktas Vanagas“, – atviravo lenktynininkas.

Apžvelgdamas savo 2018 m. sezoną, Giedrius Notkus džiaugiasi, kad kol kas, iki dar laukiančios finalinės kovos, jis buvo gana stabilus.

„Turbūt dar neturėjau tokio sezono, kaip šis, kur finišavau visose startuotose varžybose ir dar tokiose aukštose vietose. Gaila, kad vos per plauką nepavyko laimėti „Winter rally“ kuriame mano laikas buvo identiškas su pirmosios vietos laimėtojais, tačiau vertinant bendrai, esu labai patenkintas: technika veikė puikiai, avarijų nebuvo, o rezultatai išliko stabilūs. Tai – vienas geriausių sezonų, belieka laukti jo baigties“, – pasakojo vienas greičiausių Lietuvos ralio meistrų.

Paskutinis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Rally Classic“ vyks spalio 5-6 d. Druskininkų, Lazdijų ir Varėnos apylinkėse.

Atgal