Giedrius Notkus: „Planavome kovoti dėl antros vietos, tačiau nugalėjome”

Paskutiniame Lietuvos ralio čempionato etape „Rally Classic“ Druskininkai aštuntame greičio ruože dramatišką pergalę išplėšė Giedrius Notkus, kuris sutiko pasidalinti savo įspūdžiais ir ateities planais.

Giedriau, startavote penkti, o finišavote pirmi. Su kokiais tikslais atvykote į „Rally Classic“ Druskininkai 2013?

Į paskutinį Lietuvos ralio čempionato etapą Druskininkuose važiavome nusiteikę kovingai. Savo klasėje norėjome užimti antrąją-trečiąją vietą, todė, pergalė mums buvo staigmena. Žinoma, Druskininkuose ir Vytautui Švedui šiek nepasisekė, nes jis prakirto padangą. Tarp mūsų ir Martyno Samučio buvo labai arši kova, todėl viskas sprendėsi paskutiniuose kilometruose. Mūsų persvara buvo labai maža, o tai parodo, kad konkurencija didelė. Pergalė tikrai nebuvo lengva, todėl labai džiugu, kad fortūna šypsojosi mums.

Sezono pabaigoje nuosekliai kilote aukštyn: Kaune finišavote antri, Lenkijoje tarp lietuvių vėl buvote antri, o Druskininkuose užlipote ant aukščiausio laiptelio. Kokios priežastys tai lėmė?

Sezono pradžia buvo sunki, kamavo techninės problemos. Taip pat patyrėme avariją ir niekaip negalėjome įsibėgėti. Tačiau sezono pabaigoje susitvarkėme automobilį ir įgijome neblogą sportinę formą – tai mums leido ir vėl konkuruoti su lyderiais.

Kaip vertinate paskutinio etapo trasas?

Trasos labai patiko. Mažai besikartojančių ruožų, daug naujų trasų. Aišku, gal gruntas šiek tiek minkštokas, tačiau važiuojant po vieną kartą – tikrai nebuvo jokių didelių problemų. Šios trasos savotiškos ir kitokios, nei kitų Lietuvos ralių, todėl lenktyniauti tikrai buvo smagu.

Net 80% trasų buvo naujos. Ar tai galėjo nulemti ir Jūsų pergalę?

Žinoma, naujame greičio ruože ne visiems iškart sekasi gerai važiuoti, tačiau, manau, kad mūsų pergalę nulėmė visų faktorių visuma ir sėkmė.

Kokie artimiausi planai?

Dabar išvyksime į Saremos ralį, kur bandysime konkuruoti su greičiausiais Pabaltijo lenktynininkais. Norime laimėti savo klasėje ir papulti į greičiausių dešimtuką. Kaip žinoma, ten dalyvaus daugiau nei 150 automobilių, todėl susirinks daug greitų sportininkų ne tik iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bet ir Suomijos, Rusijos.

Kokie Jūsų ateinančio sezono tikslai?

Visada norime siekti aukščiausių tikslų, tačiau objektyviai vertinant situaciją, viskas atsiremia į pinigus, žinoma, ir sėkmės reikia. Lietuvoje yra tikrai stiprių sportininkų, kurių greičiausiai kitąmet dar nepajėgsime aplenkti. Tačiau kovosime dėl aukščiausių tikslų. Šiemet buvome 4, todėl kitais metais norėtųsi bent laipteliu aukštyn palypėti.

O kaip vertinate bendrą Lietuvos ralio lygį?

Jei lietuvius palygintume su latviais, tai tikrai galėčiau pasakyti, kad Lietuvos lenktynininkai yra smarkiai ūgtelėję. V. Švedo ir D. Butvilo kova juos pastūmė į priekį,  o mes taip pat stengiamės nuo jų neatsilikti. Lietuvoje yra bent 10 konkurencingų automobilių, kurie gali važiuoti Pabaltijyje ir nelikti paskutiniais.

Jeigu lygintume su estais – tai dar yra kur tobulėti. Ten kita mokykla, jaučiasi ir suomių įtaka. Jie važiuoja tikrai greitai. Tačiau ir mes greitėjame.

Kalbant apie organizacinę dalį, tai yra visokių renginių: stipresnių ir silpnesnių. Tačiau apibendrinant, tie 8 etapai sportininkams neleidžia ilsėtis, todėl nuolat lenktyniaudami pakėlėme savo meistriškumą, o organizatoriai – rengiamų etapų lygį.

Atgal